Loader base Loader glow

O knize

Výprava do fantasy světa počtvrté!

Vítězství v Citadele získalo všem drahocenný čas, během nějž se svět Aldonolu připravoval na příchod nevyhnutelného. Ale vypůjčený čas vypršel. Temnota z oblohy padla na lidský svět a bohové jdou do války. Arila si konečně přizná skutečný rozsah svých sil a zjistí, jestli je za ně připravena zaplatit krutou cenu. Sestoupí přízraky z nebes, nebo se pád temnoty ponese ve znamení jejich porážky?

Další informace

Žánr: Fantasy
Originální název: Arila Pád temnoty, 2023
Počet stran: 312
Jazyk vydání: český
Autor: Radek Sterakdary Starý
Ilustrace/foto: František Sedláček
Autor obálky: František Sedláček
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN: 978-80-7661-873-2

Arila: Pád temnoty

Recenze

4.28 (36 hodnocení) na Goodreads

Milan Šnajdar

Uchazejici pokracovani - uz ale mi to prislo trosku moc … ale stoji za to si to precist … uvidime jak to dopadne zaverem posledniho (snad) uz pristiho dilu…

Jiří Pospíšil

Mé slova neumění popsat ty pocity po přečtení Arily Pád temnoty. Celej její příběh miluju a je to prostě moje srdcovka. Četl jsem desítky knih s různými žánri, ale tohle má prostě v mém srdci své místo a vždy bude mít.Nechci dávat žádné spoilery, jediný co tak velmi doporučuji. Pokud si plánujete koupit Arilu, tak začněte prvním dílem, jelikož tím se krásně v žijete do Arily.Závidím všem, kteří budou teprve začínat :D Hrozně mě baví ten příběh a každý ten díl přinesl něco nového co jsem nečekal. Ráďa má prostě velkou a dobrou představivost a umí to krásně proměnit na papír.

Jirka Klepek

Tak po druhém a třetím dílu, ze kterých jsem tak nadšený nebyl, tento díl je úplně jiná liga. Nacpaný akcí od začátku až do konce. Opravu nebyla kapitola kde bych se nudil, postavy se chovají reálně, už žádné nesmyslné chování "na sílu", které k postavě vůbec nesedělo. Za mě opravdu minimálně stejně dobré jako první Arila, ale nejspíš ještě lepší.

71% (44 hodnocení) na Databazeknih.cz

andrejci

Další díl je za mnou a i když mě to pořád baví tak jsem našla pár věcí, které se opakují z minulých dílů a za ty teda strhávám 1*. Je nám představený opět nový svět, pravidla i pár postav. Zároveň jsou zde i staré postavy. Já osobně bych uvítala i stará známá místa a tím i postavy. Za mě to na plné čáře opět vyhrál Harari. Co se týče popisu města tak jsem se trošku ztrácela, ale díky tomu, že je na obálce jsem se zase našla. Na další díl se těším. Doufám, že mě příjemně překvapí.

JustVea

Jsme u čtvrtého dílu. A pane bože, co se to tady děje. Sotva člověk začne číst a je to jeden výbuch za druhým. Bum. Bum. A najednou jsme v průšvihu, který se zdá zcela neřešitelný. A když už si myslíme, že vidíme cestu ven, všechno se zhroutí. Tohle byla neskutečná jízda. Nutně potřebuju pátý díl. Potřebuju vědět, jak tohle celé dopadne. Jak dopadne Arila. Kde skončí Harari a Dola. Jak nakonec skončí Aldonol.

Petr874

Rok se s rokem sešel a Radek nám přichystal další pokračování neobvyklého příběhu Arily. Ze začátku jsem se bál, jak se děj bude rozvíjet, protože na začátku se to všechno velice rychle zvrtlo a říkal jsem si, "ti snad není možně!". Ale později se to srovnalo. Město Raalma je opravdu zajímavé místo. Sterak se tentokrát upřednostil pozornost více rozvoj postav. Zajímavá změna, ale na děj samozřejmě také. Příběh se točí okolo jedné myšlenky, kterou vám neřeknu (přečtěte si to) a ke konci jsem to výrazně pocítil. Zajímavý koncept. Jenom ta pestrost míst scházela, ale chápu. Zajímá mě, jak se finále bude rozvíjet. Nofrana Hur

Další díly

Arila: Stříbrné město
Best seller

Arila: Stříbrné město

Kniha
E-kniha Audio-kniha Ukázka
Arila: Poslední hvězda
Best seller

Arila: Poslední hvězda

Kniha
E-kniha Audio-kniha Ukázka
Arila: Stíny Citadely

Arila: Stíny Citadely

Kniha
E-kniha Ukázka
Arila: Stíny Citadely

Arila: Pád temnoty

Kniha
E-kniha Ukázka

Další knihy

Odkaz liské mysli

Odkaz lidské mysli

Detail
Odkaz liské mysli

Odkaz lidské rasy

Detail
Zásilka z Nebeského města

Zásilka z
Nebeského města

Koupit

Tričko Aruuna

Tričko
Aruuna

Koupit

O autorovi

Radek Starý

Radek Starý

Radek Starý se už více než 10 let pohybuje na české herní scéně, kde na svém Youtube ukazuje méně známé, nezávislé hry s originálními koncepty. Zhruba 5 let pracoval na herním pořadu RE-PLAY jako recenzent, kameraman, ale také hlas pořadu.

V roce 2021 si splnil celoživotní sen a napsal svou první knihu Arila: Stříbrné město. Od té doby píše dvě knihy za rok, ať už pokračování světa Arily, nebo o Sci-Fi sérii Odkaz lidské mysli.

Steraka najdete také na:

Nebo novinky dostávejte rovnou emailem: